KUPA UEFA

Shko poshtė

KUPA UEFA

Mesazh  STINE prej Sat Jul 21, 2007 4:44 pm

Lojtaret e huaj shpetojne Besen, barazimi shprese per kualifikim


Beograd 19 Korrik, Ne takimin e pare per Kupen UEFA midis Bezanijes dhe Beses, dy te huajt me ngjyre, Ishaka dhe Elokan I kane siguruar barazimin skuadres kavajase. Bezanija e filloi lojen shpejte, dhe u mundua te krijoje epersi ndaj Bese qe luajti e organizuar mire ne mbrojtje. Ne minutene 38-te mbrojtja kavajase thyhet nga Marko Dalovic I cili shenoi golin e pare per skuadren e tij. Edhe minutat e fundit te pjeses se pare ishin te rezikshme per vendasit qe e zhvillonin ndeshjen ne ish Stadiumin “Narodne Armija”, tradicionalisht Stadiumi I Partizanit. Vendasit paten disa raste per shenim, por portiere Suat Zendeli ishte shpetimtari I portes.
Ne pjesen e dyte, ne minuten e 50-te, pas nje inkursioni ne qender te mesfushes, gjyqtari akordon goditje denimi per Besen per nderhyrje te parregullt ndaj Ishaka, faull i cili kundershtohet nga vendasit. Pas nje krosimi ne zone te Amarildo Belishes, I cili ekzekuton encen, topi goditet me koke, nga nje pozicion rrafsh me token nga Ishaka dhe peerfundon ne rrjete. Barazim 1-1. tete minuta me vone, vendasit shenojne golin e avantazhit. Me pas, kur kushdo mendonte se loja do te perfundonte me fitoren e Slaven, eshte kapiteni Xhihani qe pason te Driton Krasniqi ne trekendesh, duke e nxjerre mesfushorin te hapur ne krahe. Krosimi I tij ne zone shfrytezohet pozitivisht nga Elokan, I cli me koke realizon golin e barazimit ne kohen shtese, duke I dhene shume shanse beses per nje kualifikim te mundshem. Takimi I kthimit do te luahet me 2 gusht [/size]
Bezanija – Besa 2-2
Shenues: Djalovic 39, Djurovski 59./ Ishaka 51, Flokan 92
Bezanija: Pavlovic 6, Baranin 6, Vukajlovic 5 (Nikolic 5), Osmanovic 6, Vanic 6, Djalovic 6, Djurovski 6 (Milic), Stancevski 6 (Mihajlovic), Pavlovic 6, Putnicanin 6, Ilic 6.
Besa: Zendeli 7, Krasniqi 6, Dragusha 6, Ishaka 6, Xhihani 6, Fortunat 6 (Nuhiji), Nana 6, Elokan 6 (Kaja), Belisha 6, Veliaj 6 (Alikaj 6), Ramadani 6.
Kartona te verdhe: Vukajlovich, Stancevski, Vanic, Nikolic, Milic / Krasniqi
Shikues : Afro 500
Gjyqtar: Kudusi Muftoglu (Turqi)

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi