"AGSHOLI"Shaban Cakolli

Shko poshtė

"AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:09 am

KITARA E FJALĖS

Prej se jam lindur
jetėn e ndjej dhe e
mbaj nė mend mirė

ashtu si ishte

dhe kėshtu si ėshtė
e jo si desha unė
por s“i deshi ajo.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:10 am

***********

Dy herė i gjallė
njėherė kur u linda
dhe njėherė kur u rrita
bisedoja me veten
me ish jetėn time.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:10 am

E IMJA ĖSHTĖ KJO TOKĖ

Ēka shohin sytė
Dhe shumė mė pėrtej
Janė trojet e mia
Gjaku i diellit tim

Ēka shohin sytė
Dhe shumė mė pėrtej
Ėshtė qielli im
Ėshtė mhėnė e atdheut.


Ēka shohin sytė
Dhe shumė mė pėrtej
Ėshtė fusha e rrafshėt
Udha e dy Drinėve.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:11 am

ARBĖRIA

Nė trajtė tė legjendave
Arbėria dhe populli i saj
pijnė qumėshtin
jetdhėnės tė shtėpisė
duke e shpėrndarė
gjakun e mendimit.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:11 am

VENDI IM

Natė pėr natė shėtis
nėpėr kosmosin me hėnė
buzė lumit tė atdheut
pranė arave dhe kopshteve
malli s“ikėn nga unė
as kur hėna ikėn
prapa gjelbėrimeve.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:12 am

KRISMĖ

Krismė ishte ai ēast
kur lexova Naimin
poezitė e tij tė bukura
himnin e kombit tim.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  shaban cakolli prej Wed Aug 04, 2010 5:13 am

DARDANI

Nė folenė e kujtesės brenda

Fshehur e kam agsholin tim
Ai i di tė tėra nė mua,dhe
i lexon tė palexueshmet.


Nė folenė e kujtesės brenda
Me dhjetėra ėnrra shtyhen
Qė tė rizgjedhen nga unė
Pėr njė(tregim) letėrsie.

Nė folenė e kujtesės brenda
Pyes shpirtin tim tė urtė
Cilėt janė mė tė motėshmit
Qė harresa i ka harruar.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "AGSHOLI"Shaban Cakolli

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi