Histori t pabesueshme divorci

Shko posht

Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:46 am

1. Gruaja ishte shum e turpshme pr t kryer marrdhnie seksuale pas nj viti

Nj gjykat n Tainan pranoi krkesn pr divorc t nj burri, i cili pretendonte se e shoqja ishte aq e turpshme, saq nuk pranonte t kryente marrdhnie seksuale edhe pas nj viti. Chen, nj msues 38-vjear nga Tainani ishte prezantuar me t shoqen 29-vjeare, Lin, gjithashtu msuese, nga nj person q merrej me mblesrit. Pasi ifti u takua pr tre muaj, ata u martuan, por gruaja refuzonte t kryente marrdhnie. Sipas Chen, n natn e par t martess, ajo fjeti e veshur me fustan dhe e mbshtjell me jorgan. "Ti je qesharak", iu prgjigj ajo t shoqit, kur ky krkoi kryerje t marrdhnieve seksuale. Ajo u rikthye t nesrmen tek e ma. Lin kishte firmosur nj kontrat ku pranonte kryerjen e marrdhnieve vetm me qllim riprodhimi dhe pas ksaj, ajo krkoi q t flinte ve. Megjithat, ajo nuk mundi ta zgjaste kmbnguljen e saj, sepse Chen plotsoi krkesn e divorcit. Lin e kundrshtoi divorcin, duke pretenduar se ajo e kishte refuzuar marrdhnien natn e par, sepse ndihej e lodhur, por gjykatsi tha se nuk mund t prdorte t njjtin justifikim pr nj vit t tr martese, duke i dhn divorcin Chen si dhe duke vendosur q Lin t'i jepte atij nj shum t konsiderueshme parash.
_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:46 am

2. Burri prpiqet t'i shoh fytyrn s shoqes pas 30 vjetsh martese
N 2008-n, n Arabin Saudite, nj grua krkoi divorcin, sepse burri i saj u prpoq t'i shihte fytyrn pas 30 vjetsh martese. Ai kishte jetuar me t shoqen pr 30 vjet me radh pa i hedhur syt n fytyrn e saj. Gruaja 50-vjeare ndiqte traditn e fshatit t saj t lindjes n afrsi t Khamis Mushayt, duke mbajtur fytyrn t mbuluar gjat gjith kohs. Nj nat, i shoqi ishte br kurioz dhe kishte provuar t'i hiqte burkn ndrsa ajo flinte, n mnyr q t'i shihte fytyrn, por ajo ishte zgjuar.
Pas ksaj, i shoqi i krkoi falje dhe i premtoi se nuk do ta bnte m kurr nj gj t till, por ajo vendosi t krkonte ndarjen. Mund t duket e uditshme, por n Arabin Saudite, iftet t tilla t mbshtjella nga misteri pr njri-tjetrin nuk jan t pazakonta


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:47 am

3. Papagalli prsriste gjat gjith kohs "divorc" dhe "ki durim".
N vitin 2001 nj grua kineze filloi procedurat e divorcit pasi papagalli i familjes filloi t zbulonte pasigurit e t shoqit. Sipas Xinmin Evening Nes, gruaja filloi t dyshonte kur zogu filloi t prsriste fjal mesa duket t marra nga bisedat sekrete n telefon t t shoqit me t dashurn, gjat mungess s saj n shtpi. "Divorc", "t dua", "tregohu e duruar" ishin fjalt q zogu filloi t prsriste gjith ditn npr shtpi.
Pas fillimit t procedurs s divorcit, gruaja shpresonte se mund ta merrte papagallin n gjyq si dshmitar, por avokatt i than se nj gj e till nuk ishte e pranueshme pr gjykatn kineze.


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:47 am

4. Burri 81-vjear kapet n flagranc pas 60 vjet martes.
Nj 83-vjeare gjermane e divorcoi t shoqin pas 60 vjetsh martese, sepse e kapi n flagranc me t dashurn n ambientet e puns. Georg Meister e kishte takuar t dashurn 30 vjet m t re, n pun. Tradhtia u zbulua pasi ata harruan t mbyllnin perdet teksa ishin n nj takimi intim n ambientet e puns. Pas ksaj, e shoqja, Ruth, e dboi at nga shtpia. Gjat procesit t divorcit, ata than se ishin njohur gjat Lufts s Par Botrore n Bon dhe kishin lindur e rritur 3 fmij s bashku.


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:48 am

5. Gruaja divorcon burrin maniak t pastrtis
N prill t 2009-s nj grua gjermane divorcoi t shoqin pasi sipas saj, ishte e "tejngopur" me manin e tij pr t pastruar. Gruaja e cila pr 15 vjet me radh pati mundsin t jetonte me nj burr q lante, pastronte dhe bnte t gjitha punt e shtpis, e humbi durimin kur ai vendosi t shembte nj faqe t murit sepse ishte br pis.


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:49 am

6. Bashkshortja e kishte gnjyer pr moshn 10 vjet m par
Nj grua kineze e mbiquajtur Luo, e cila gnjeu pr moshn, u prball me krkesn e bashkshortit pr divorc pas 10 vjetsh martes. Ajo kishte qen 30 vjee n momentin kur ishte njohur me t shoqin, por i kishte thn atij se ishte 24. N 2007-n, i shoqi krkoi divorcin pasi kuptoi se ajo kishte gnjyer.


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:50 am

7. Nuk mund t duronte ngrnien e dreks me vjehrrn
N 2005-n, nj grua rumune krkoi divorcin sepse nuk mundej t duronte faktin e t ngrnit drek do dit me t vjehrrn. Gruaja 22-vjeare kishte vetm 10 muaj e martuar, kur u ankua se jeta e saj ishte kthyer n nj makth pr shkak t s vjehrrs. Elena T. nga Focsani, n provincn Vrancea , i tha gjykatsit se prania e vjehrrs s saj n vaktin m t rndsishm t dits duke br vrejtje po i shkatrronte jetn. Gjykatsi i sugjeroi asaj q, nse donte t ndahej nga i shoqi, t gjente nj arsye tjetr.


_________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Nimfa prej Fri Feb 18, 2011 2:50 am

8. Burri i kputet zgjatimi i organit seksual gjat marrdhnies
Nj burr u divorcua nga e shoqja, pasi zgjatimi q i kishte br organit t tij seksual u thye gjat marrdhnieve intime me t shoqen. Grigory Toporov, nga jugu i Rusis, 47 vje, kishte vendosur nj protez specifike n organin e tij seksual, sepse nuk arrinte dot t plotsonte pritshmrit e s shoqes n dhomn e gjumit. Gruaja ngeli e tmerruar pas ktij incidenti dhe pavarsisht premtimeve t t shoqit se ai do ta riparonte srish organin, dorzoi n gjykat krkesn pr ndarje._________________


.* )
..) .*)
(. (. . : (.*`*-->>>>
"""""""""""
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e antarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht n krye Shko posht

Re: Histori t pabesueshme divorci

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi