Hektor Koēiu

Shko poshtė

Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 2:50 am

Me vjen keq per yjet, pse rrine kaq larg?
Mos kane frike prej tokes,se me uje i lag.
Ejani me aferm,te bashkejetojme,
nga nje "cope det",ne do ju dhurojme...
duam dhe tek ju, jeten ta fillojme,
mos na quani "zot", se nuk do besojne!!!
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 2:51 am

Sa me mungojne keto fjale te shtrenjta:
"Si u gdhite, si u ngryset e jungjatjeta!!!"
Por qe; ndjej,mendoj,enderoj vetem shqip.
Mos doni te thoni, se jam "nje tip"?!?
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 2:53 am

FJALA

Fjala e "lehte", dale prej goje,
ta merr era e fluturon,
sa e nxjerr, do ta doje,
eshte von, se komandon.

Pse s'e "lage", sa e kishe?
Thelle "pusit" ta kishe zhytur,
kishe frike mos e "ftohje",
ndaj te doli e pa "kalitur.
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 3:02 am

Gjithe nates se kthjellte, maje malesh.
Do mledh yjet me te ndritshem,
ti vendos qafe, kurore gjerdanesh,
qe mos te shof me aq frikshem!!!
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 3:04 am

ZOTIT
Ne qofte se ti eg_zis_ton !?!
Pse kenaqesh kur njeriun torturon?
"Mbase ke te drejte per mekatarin!"
Keshtu ti favorizon djallin.

E mbajtke inatin ne pafundesi,
me kete"dhurate" me emrin njeri.
Gjallesat e tjera ē'mekat kane bere?
Ata nuk mendojne, keshtu i ke "bere"

Ndaj po te them:- tash e tutje o "Zot",
besimi tek ty qenka i kote.
Fajtori s'je ti, por" mekatari" njeri,
se te krijoi ty, se krijove ti...
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 3:06 am


Sot Adami... porosit E...

Kete frut "te ndaluar",
qe ti dhe une e provuam,
zoti na denoi te dy,
ani se e para mekatove ti.
Tani kush mekaton,
vetem ate e denon...!
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 3:08 am

Per ty!
Ti me hape zemren
dhe me fute brenda,
tani do t'me nxjerresh,
mua s'ma ka enda!?
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Fri Apr 29, 2011 3:27 am

Mbremje.
Me hyn ne dhome befas dhe pa trokitur...
Mengjez.
Me le te linjtat, mbi krevatin e shkalafitur...
Vegime!
S'ju dua, boll me jeni perseritur!!!
Te vertetat.
Ejani, veē ju s'me keni merzitur!!!
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Mon Nov 21, 2011 4:29 pm

ANEKDOTA

1)- Keni ndonje hall, qe po mendoheni?
- Ehhh! Sikur te kisha nje hall, ju siguroj miku im se nuk do mendohesha fare, fare.
2)- Perse e ke si me dy mendje?
- Edhe 40 mendje te kisha, pas teje do i lija.
3)- Perse me dukeni i tronditur?
- Nga cunami ne Japoni.
- Po ai avash-avash po ben vitin?
- Ndaj kam frike se mos me behet kronike...!
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hektor Koēiu

Mesazh  Hektor Koēiu prej Mon Nov 21, 2011 4:38 pm

HUMBJE

Me humbe ne diten per diell,
te kerkova, s'te gjeta dot...
U bere re, ike ne qiell?
rezove poshte dy pika lot.
avatar
Hektor Koēiu
Antar i/e re
Antar i/e re

Numri i postimeve : 98
Registration date : 22/04/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hektor Koēiu

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi