Mencuri popullore

Shko poshtė

Mencuri popullore

Mesazh  lutfi coka prej Mon Aug 15, 2011 5:25 pm

---Njeriu ndjen nevojen per njeri,qe te rrethohet,te mbrohet,dhe te ndihmohet.

----Te jetosh vetem per vete ,kjo eshte shperdorim.

---Nuk kemi lindur vetem per vete.
---Ska fatekeqesi sa do e madhe qe te jete ,te mos gjej kohe per ngushllim.

---Edhe jeta e burrave dhe e grave duhet lidhur me fjalen e bukur---shok.

---Kush nuk e vlerson jeten nuk e miraton ate.

-----Njeriu pa shoke si muri pa toke..

---Besimi te jeta gjendet aty ku shpirti eshte i qete..

---Arti me i mire eshte ai i te jetuarit.

---Etja e zemres nuk shuhet me nje pike uje..

----Njeriu pa miq eshte si dora e djethte pa te majten.

---Te mulliri duhen dy gure,te miqesia dy zemra.

lutfi coka

Numri i postimeve : 20
Registration date : 26/02/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi