Sofokliu

Shko poshtė

Sofokliu

Mesazh  Nimfa prej Thu Jan 31, 2013 4:13 am

Pėr herė tė parė nė internetin shqiptar po jepet njė pasqyrė jo vetėm e letėrsisė shqipe por edhe e asaj tė huaj , pasi qėllimi ynė ėshtė qė tė sjellim nė shqip edhe kryeveprat botėrore edhe vizitori i faqes sonė tė marrė njohuri tė plota nė fushėn e letėrsisė . Duke pasur tė bėjė edhe me letėrsinė e huaj pėrveē asaj shqipe do tė dijė tė vlerėsojė mė shumė tė veēantėn edhe origjinalitetin e letėrsisė sonė .

Homeri nė kryeveprat e tij "Iliada" dhe "Odiseja" pėrmend emrat e dy fiseve tė njohura Ilire, Pajonėve dhe Tesprotėve si pjesmarrės nė luftėn e Trojės.

Po e fillojmė me LETĖRSINĖ ANTIKE GREKE pasi ajo ka qenė baza e tė gjithė letėrsisė botėrore. Nė kėtė letėrsi do tė gjejmė edhe gjurmė tė letėrsisė sonė gojore dhe do tė shohim se emri i paraardhėsevė tanė pėrmendet shpesh nė kėto shkrime tė vjetra gjė kjo qė dėshmon se paraardhėsit tanė kanė bėrė pjesė nė kėtė civilitet edhe kanė qenė tė barabartė me tė .

_________________


.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …
˜"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"°••ŗ°"˜Øؘ"° ••ŗ˜
avatar
Nimfa
Administator
Administator

Numri i postimeve : 4292
Age : 58
Registration date : 27/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi