NJE VARG PER TY

Shko poshtė

NJE VARG PER TY

Mesazh  shaban cakolli prej Wed May 29, 2013 1:57 pm

avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE VARG PER TY

Mesazh  shaban cakolli prej Wed May 29, 2013 1:58 pm

Njė varg pėr ty

Dua ta shkruaj
njė varg pėr ty
unė

Ah unė
qė nuk di tė fshihem
pas imazhesh

Kam vetėm njė fytyrė
dhe ty n’zemrėn time
tė ndryrė

Pėrballė mė ke
tė zhveshur
lakuriq si dielli

Kėsaj nate sterrė
dua ta shkruaj njė varg
pėrbrenda shpirtit
pėr ty

S’kam frikė
madje as vdekjen
s’e kam parė
kur fshihej pas krahėve
si imazhi yt
i mistershėm

Pėr ēudi
ėshtė herė e parė
qė nuk tė njoh
dhe nuk kam frikė
pos verbimit

Nėse nuk shkruaj
nėse nuk t’shoh ty
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE VARG PER TY

Mesazh  shaban cakolli prej Wed May 29, 2013 1:59 pm

Ndodh

Ndodh ndonjėherė
tė ndihem hije
ta prek trupin
mos ta ndiej
si nėpėr ėndrra ec
mbi dete e mbi qiej

Ndodh ndonjėherė
tė shoh silueta njerėzish
e mos t’i njoh fytyrat e tyre
e i kam afėr
mund t’i prek
e mos t’i ndiej

Ndodh
ndonjėherė
ndodh
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: NJE VARG PER TY

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi