Atij i dridhen duart, mua –jo! XH

Shko poshtė

Atij i dridhen duart, mua –jo! XH

Mesazh  Mihal Gjergji prej Mon Nov 17, 2014 8:30 pm

Atij i dridhen duart, mua –jo!

XH
1.
As ‘din’ s’premton, as besė nuk njeh
Paēka se emri ia mban brėnda
Tė qėndron larg, nė sy s’tė sheh
Me sqimė e veshje allafrėnga

2.
Buzėqeshje s’ka. I heshtur, fjalėpak
Njė jetė tė tėrė kullot tėrfil nga shteti
Makbethin brenda shpirtit dhe nė gjak
Ushqen ēdo ditė si njė mėkėmbės mbreti

Ēiban i huaj, mbirė nė tokėn tonė
As vetė se di, nga erdhi, kush e pruri?!
Ca sllavė gjakprishur vigjėlojnė
Tek zemra qė ngjason me njė rrasė guri

“Atij i dridhen duart, mua –jo”!
Nė rrjetat e intriges dhe inatit
Kjo merimangė kolltukėsh, domosdo
Njė ditė do ngordhė nėn peshėn e mėkatit
avatar
Mihal Gjergji

Numri i postimeve : 11
Age : 57
Localisation : Tirane Albania
Registration date : 17/11/2014

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi