Muzika art qe te nderton disponimin

Shko poshtė

Muzika art qe te nderton disponimin

Mesazh  shaban cakolli prej Mon Aug 13, 2007 9:52 pm

E dua shume muzikenete gjitha zhanreve,por nje muzike qe eshte e mirefillte kombetare.Shundi dhe kiqime ngrejne nervat,nuk dua te i ndegjoi sepse jane antivlera.Sot antivlera po konkuron ne treg me shume se kurre,duke mashtruar adhuruesin per vlere,duke kenduar fjale shqipe me melos te huaj,rom,serb ,grek,turk,......Per kete pergjegjesine me te madhe e mbane Ministria e Kultures,e cila nuk bene asgje per vleren.Duhet te pranojme se kemi yje te muzikes kombetare,por qe po braktisen pa vend.Shpresojme per dite me te mira,per kulturen tone kombetare.
avatar
shaban cakolli
advancues
advancues

Numri i postimeve : 606
Registration date : 12/08/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi