Njė suedezeje i kthehet portofoli i humbur para 40 vjetėve

Shko poshtė

Njė suedezeje i kthehet portofoli i humbur para 40 vjetėve

Mesazh  STINE prej Thu Aug 16, 2007 6:35 pm

Njė portofol i humbur nė jug tė Suedisė, mė shumė se 40 vjet mė parė, i ėshtė rikthyer tė zonjės, sė bashku me tė hollat qė ndodheshin brenda nė portofol. Gulli Wihlborg ishte 18 vjeēe kur humbi portofolin e saj ndėrsa ishte duke ecur me biēikletė nė qytetin Trellemborg nė verėn e vitit 1963. Nė portofol kishte 45.54 korona, njė shumė pėr tė cilėn ajo tha se ishte gjysma e qirasė mujore nė atė kohė, disa fatura dhe fotografi. Ato tė holla kanė sot njė vlerė prej rreth 412 koronash ose 56 dollarė. Portofoli mbėrriti me postė nė shtėpinė e saj nė qytetin Malmo, ku ajo banon qė prej 25 vitesh, me shėnimin "E dashur Gulli. Mos hiq dorė asnjėherė nga shpresa. Ky ėshtė portofoli yt qė humb nė Ostersjogatan (emri i rrugės) shumė vite mė parė. pėrshėndetje nga Trellemborgu". "Kjo ėshtė fantastike", i tha ajo gazetės rajonale "Terellemborg Allehanda". Dėrguesi ishte anonim.

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
avatar
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi