Celularet

Shko poshtė

Celularet

Mesazh  STINE prej Thu Aug 16, 2007 6:38 pm

Spekulimet mbi telefonat mobil qė ndikojnė nė shėndetin e njeriut nuk po ndalen, mirėpo telefonat e vjetėr, pranojnė edhe prodhuesit e tyre, se sigurisht ndikojnė nė shėndetin e njeriut.

Nėse keni telefon mobil tė vjetėr mbi 4-5 vjet nuk ėshtė e preferuar tė lajmroheni me cingrrimėn e parė. Nė kėtė moment fusha elektromagnetike ėshtė shumė e fortė sepse telefoni kėrkon radiofrekunecėn me tė cilėn mund tė punojė.
Nėse ka mundėsi, shmanguni telefonatave nė hapsira tė vogla dhe tė mbyllura ku telefoni rrit forcėn e veprimit nė organizmin tonė, dhe njė efekt i ngjajshėm shkaktohet edhe nga telefonatat e gjata.
Telefoni mobil nė sirtarin gjatė natės afėr krevatit? Me siguri se ndikon nė gjum

_________________
pershendetje te gjithve.rrespekte
STINE
STINE
Administator
Administator

Numri i postimeve : 360
Age : 32
Localisation : gjithandej lale
Registration date : 07/07/2007

Shiko profilin e anėtarit http://radio.allgoo.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi